ROZWIĄZANIA
ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ | CONCIERGE | SZLACHETNE MATERIAŁY | SYSTEM DŹWIĘKOSZCZELNOŚCI
MIKROKLIMAT I INSTALACJE INTELIGENTNE | OKNA PASYWNE | ORYGINALNE DRZWI | OGRODY WERTYKALNE
TARAS WIDOKOWY | GARAŻE | PRZYJAZNY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH | GWARANCJA FINANSOWA


Energooszczędność apartamentowca sięga kilkudziesięciu procent, w stosunku do zwykłych budynków mieszkalnych. Taki efekt osiągnęliśmy poprzez zastosowanie licznych rozwiązań służących optymalizacji zużycia energii. W celu zapewnienia odpowiedniej izolacji termicznej, ściany budynku ocieplono 23 centymetrową wysokogatunkową izolacją, na stropach warstwa ta dochodzi do 70 centymetrów. Natomiast balkony zamontowano na specjalnych łącznikach, dedykowanych do budynków pasywnych, zapobiegających utracie ciepła.

W celu pozyskiwania własnej energii apartamentowiec został wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne, mały wiatrak oraz rewersyjną pompę ciepła, która ogrzewa lub chłodzi w zależności od potrzeb. Ściany budynku zdobią kolektory słoneczne, zarówno próżniowe o wysokiej sprawności, jak i płaskie, w których nawet niskotemperaturowe ciepło będzie dalej wykorzystane przez pompę ciepła. Aby zapewnić mieszkańcom wysoki komfort cieplny niskim kosztem, automatyka nadaje priorytet każdemu z wyżej wymienionych źródeł zaczynając od najtańszego.

W Łyna Park możesz liczyć na pakiet usług dodatkowych. Nasz elegancki portier zadba o Twoje bezpieczeństwo i wygodę. Gdy tylko wyrazisz taką chęć, podczas Twojej nieobecności zaopiekuje się mieszkaniem lub zainterweniuje w nagłych sytuacjach. Przywita Twoich gości i zapewni im miejsce parkingowe. Na życzenie odbierze przesyłki oraz zadba o dostawę artykułów spożywczych o każdej godzinie, by zapewnić Ci pełen komfort. W trosce o intymność mieszkańców zadbaliśmy o osobną przestrzeń w holu głównym przypisaną do każdego z lokali, w której czekać będą na ciebie Twoje przesyłki oraz zakupy.Zależy nam, byś w Łyna Park czuł się wyjątkowo, dlatego podczas budowy sięgnęliśmy po najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Budynek zdobią naturalne materiały o różnej fakturze i ciekawym wzornictwie jak naturalne drewno, wysokogatunkowy kamień, eleganckie szkło, stal szlachetna czy ręcznie formowana, klinkierowa cegła. Wszystkie elementy są przyjemne w dotyku, a Tobie pozwolą cieszyć się pięknem na co dzień.

Budynek zlokalizowany jest w sercu miasta, a jednak panuje w nim idealna cisza. Niespotykane, prawda? To dlatego, że w budynku wdrożyliśmy system dźwiękoszczelności, oparty na wełnie mineralnej zamontowanej w przestrzeni pomiędzy mieszkaniami. Specjalne tłumiki akustyczne oddzielają przestrzeń wspólną lokatorów od przestrzeni mieszkalnej, a trzyszynowe okna w całości tłumią dźwięki miasta.Zależy nam, byś w swoim mieszkaniu czuł się komfortowo bez względu na panującą za oknem aurę. W związku z tym wdrożyliśmy w budynku system kontroli mikroklimatu, na który składa się szereg rozwiązań, jak rewersyjna pompa ciepła, która w zależności od potrzeb ogrzewa lub chłodzi, dwie ściany kolektorów słonecznych, wiatraki, ogniwa fotowoltaiczne, stację uzdatniania wody, nagrzewnice, nawilżacze oraz jonizatory powietrza.
Za odzyskiwanie energii cieplnej ze zużytego powietrza odpowiada system wentylacji mechanicznej z rekuperacją. To za jego sprawą przefiltrowane ciepło, w optymalnej ilości, trafia do każdego z pomieszczeń. Przy pomocy urządzeń i automatyki przemysłowej uzyskaliśmy nie tylko optymalne i komfortowe warunki w pomieszczeniach, ale również ścisłą kontrolę kosztów. W trosce o Twoją wygodę założyliśmy w budynku inteligentne instalacje, dzięki którym możesz zdalnie zarządzać procesami w swoim domu przez internet lub telefon z każdego miejsca na świecie.


W całej rezydencji Łyna Park zostały użyte zestawy pasywnych okien trzyszybowych o współczynniku U=0,5 W/(m2*K), które wmontowaliśmy w warstwę izolacyjną budynku. Ich zewnętrzna warstwa wykonana jest z wyselekcjonowanego litego drewna, bez konieczności użycia mini złączy. To wszystko sprawia, że okna zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną.
Do montażu okien użyliśmy paroizolacji wewnątrz i wiatroizlacji na zewnątrz, kotew ze stali szlachetnej i klocków z klejonki dębowej, zaimpregnowanych w całym przekroju za pomocą autoklawu. Nawet kolor lakieru został przygotowany specjalnie na nasze potrzeby, by stanowił doskonałą całość z fasadą budynku.Jesteśmy przekonani, że to dbałość o detale czyni nasz projekt wyjątkowym. Dlatego korzystając z porad najlepszych designerów wyposażyliśmy budynek w szereg stylowych elementów. Jednym z nich są niepowtarzalne drzwi wejściowe do apartamentów wykończone naturalną czeczotą topoli i wzbogacone o pas marmuru. Cechuje je jednak nie tylko nieprzeciętne wzornictwo, ale także funkcjonalność. Drzwi spełniają najbardziej rygorystyczne normy dźwiękoszczelności, są również ognioodporne i dymoszczelne.


Projekt Łyna Park tworzyliśmy z myślą o ludziach, którzy poszukują w życiu wewnętrznej równowagi, dążą do bliskości z naturą, a zarazem cenią rzeczy piękne. Wkomponowane w przestrzeń apartamentowca ogrody wertykalne są odzwierciedleniem tej idei. Ściany żywej roślinności zachwycają, a także przynoszą ukojenie i poprawiają samopoczucie. Oczyszczają również powietrze i optymalizują mikroklimat.Przestronny taras na dachu 7-kondygnacyjnego apartamentowca to pionierski projekt na naszym rynku. Naturalna, zielona przestrzeń z panoramicznym widokiem na cały Olsztyn stanowi doskonałe miejsce spotkań dla Ciebie i Twoich gości. A wspólne kolacje i podziwianie zachodów słońca lub rozgrywki w minigolfa stanowić będą okazję do nawiązania relacji z innymi mieszkańcami w niezobowiązującej atmosferze.


Budynek posiada przestronne garaże, w których przewidzieliśmy także miejsca parkingowe dla gości. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i wygody użytkowania parkingów w okresie zimowym, zamontowaliśmy instalacje przeciwoblodzeniowe na zjazdach, podejściach i tarasach.Nasz budynek posiada specjalnie przygotowane podjazdy dla wózków inwalidzkich, a panoramiczna, przestronna winda zapewnia wygodny transport zarówno osobom na wózkach inwalidzkich jak i mieszkańcom z wózkami dziecięcymi.


Nasza firma otrzymała Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej. Systematycznie realizujemy nasze zobowiązania. Mamy bardzo dobrą kondycję finansową, a ryzyko przeprowadzanych z nami transakcji jest minimalne.